Z pewnością znasz powiedzenie “Mniej znaczy więcej”. Ideę minimalizmu można zastosować w przypadku ubioru, aranżacji wnętrz, ale także jako motyw przewodni wesela. Zauważa się także w branży ślubnej coraz częstsze odwołania do minimalistycznych dekoracji, czy całego stylu ślubnego począwszy od sukni, kończąc na dodatkach. Jeśli myślisz jednak ,że minimalistyczne wesele wyjdzie Cię taniej, albo że czeka Was mniej pracy – niestety jesteś w błędzie. Poznaj kilka najważniejszych zasad towarzyszących temu trendowi i przekonaj się, czy taki pomysł jest właśnie dla Ciebie.

JAKOŚĆ


​Suknia może być prosta i pozbawiona wymyślnych akcentów, ale jedno jest pewne – uszyta powinna być z dobrej jakości tkanin. Z kolei stół zastawiony jedynie szkłem i modernistyczną zastawą będzie wyglądał imponująco. Dbałość o materiały i produkty to jedna z najważniejszych cech minimalizmu.

PRZESTRONNE WNĘTRZA

Minimalizm lubi przestrzenie. Świetnie sprawdzą się klasyczne  i duże sale weselne, namioty, a także nietypowe przestrzenie jak hale, czy cegielnie. Jeśli planujesz kameralne wesele spróbuj poszukać eleganckiej restauracji, która wnętrzem oddaje charakter minimalizmu. Wnętrza muszą kojarzyć się z elegancją, a jednocześnie prostotą.

MODERN

Minimalizm uwielbia nowoczesność. Możesz użyć futurystycznych lamp, albo wazonów. Świetnie sprawdzą się proste geometryczne kształty. Zasada mówi, że dodatkowych elementów nie musi być dużo, ale warto by były one pokaźnych rozmiarów. Zamiast ustawiać małe świeczki na stołach spróbuj ułożyć kilka sporej wielkości futurystycznych lampionów.

NATURA

Zieleń ociepla minimalistyczne wnętrza. Jest niezbędnym dodatkiem podczas aranżacji. Różnokolorowe bukiety to jednak nie ten klimat. Jeśli zależy Ci na kwiatach – klasyczne białe i duże kwiaty będą najlepszym rozwiązaniem. Dobrym rozwiązaniem są np wodne fontanny, które nadadzą minimalistycznemy wnętrzu (wciąż jednak minimalistycznej) przytulności. 

CZYSTOŚĆ I BIEL

Minimalizm uwielbia kolor biały. Biel oznacza czystość. Jeśli zależy Ci na dodaniu kolejnego koloru spróbuj z delikatnymi odcieniami pasteli jak np. mięta. Świetnie sprawdza się wesele na zasadzie kontrastów w wersji black & white, natomiast trzeba wówczas zadbać o odpowiednie oświetlenie oraz roślinność.

ŚWIATŁO

Bardzo ważny element aranżacji wnętrza. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu nie tylko ocieplimy salę weselną, ale poprzez użycie ciekawych w formie lamp, świec, lampionów nadamy charakteru naszemu przyjęciu.


JAK WSZYSTKO – TO WSZYSTKO

Jeśli decydujesz się na wesele w wersji MINIMAL, musisz zastosować tą zasadę do wszystkich jego elementów. Winietki, zaproszenia, suknia, garnitur, dekoracje – nic nie może być dziełem przypadku. Tajemnica minimalizmu tkwi w tym, że jest on zaplanowany i dopracowany w każdym niemal szczególe, który RAZEM tworzy okazałą całość.

MINIMAL WEDDING nie jest zatem pomysłem na oszczędność. Wbrew pozorom stworzenie takiego przyjęcia, to często dodatkowe koszta w postaci firmy florystycznej, wyboru dobrej jakości MENU, czy rezerwacji sali weselnej odpowiadającej naszej idei.

CZYM RÓŻNI SIĘ MINIMAL WEDDING OD MODNEGO W TYM SEZONIE RUSTYKALNEGO STYLU?

Wesela minimalistyczne mogą być pełne elegancji i bogatej formy, której unika się w stylu rustykalnym. Rustykalne wesela mają tajemniczy, romantyczny klimat, natomiast minimal wedding to idealna propozycja dla tych, którzy lubią prostą formę, kontrasty i geometryczne rozwiązania. Minimal wedding nie musi także nawiązywać do tradycji – potrawy mogą być wyszukane, a zamiast zwiewnej fryzury możesz postawić na gładki kok. 

Znaleźliśmy kilka inspiracji, które mogą Wam pomóc zrozumieć i być może zachęcić do organizacji swojego ślubu i wesela w wersji MINIMAL.

Podobne wpisy