Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

Zimowy ślubny plener fotograficzny.

Zimowy termin ślubu i przyjęcia weselnego już zaklepany a Wy zaczynacie się martwić, jak zaplanować fotograficzny plener ślubny? Jeśli zastanawiacie się, czy postawić na wariant bezpieczny, czyli sesję we wnętrzach, czy może jednak wykorzystać uroki zimy i podjąć wyzwanie pozowania do zdjęć na zewnątrz, w tym artykule postaramy się rozwiać wasze wątpliwości związane z tym drugim wyborem.

Wybór fotografa

Zimowy plener fotograficzny jest nie lada wyzwaniem zarówno dla Pary Młodej, jak i dla fotografa. Wymaga od niego dużego doświadczenia i wiedzy technicznej, żeby w śnieżnej scenerii wykonać piękne zdjęcia. Śnieg b. odbija światło i łatwo o prześwietlone (zbyt jasne) zdjęcia. Nie mniej istotna jest organizacja pracy fotografa, tak aby w optymalny sposób wykorzystać warunki na zewnątrz minimalizując przy tym trudne dla Młodych pozowanie w często nie sprzyjającej pogodzie. Dlatego warto, żebyście zapoznając się z różnymi ofertami upewnili się, że profesjonalista brany przez Was pod uwagę ma doświadczenie w zimowych sesjach.

Przygotowania do sesji ślubnej

Nie mniej istotna od wyboru fotografa jest logistyka przygotowań do sesji. Konieczne jest zostawienie sobie pewnej dowolności w ustaleniu terminu sesji tak, aby móc na bieżąco śledzić prognozy i wstrzelić się w okienko pogodowe. Dobrym pomysłem jest również, aby fotograf zobaczył wcześniej wybraną przez Was lokalizację. Może być to pomocne w sporządzeniu planu Waszego pozowania, z zaznaczonymi najatrakcyjniejszymi miejscami. Dzięki temu oszczędzicie sobie wielu dodatkowych chwil na mrozie spędzonych na ich poszukiwaniu. O kwestiach takich jak odpowiednie ubranie, koniecznie ciepłe buty, czy pomadki ochronne do ust nie wspominając.

Wybór miejsca

Marzycie o bajkowej zimowej scenerii do Waszej sesji a polskie zimy ostatnio bywają bardzo kapryśne w tej materii? W takim przypadku warto z góry założyć plener ślubny nie w mieście a w okolicy często niedalekiej, na tyle wyżej położonej, że może poratować Was zimową aurą. Jeśli planujecie ślub w Krakowie, to sprawdzonym sposobem na takie śnieżne lokalizacje są np. Koninki, czy Rdzawka, z której wiedzie szlak na Stare Wierchy. Znacznie to bliżej, niż Zakopane a może spełnić marzenie o zimowej sesji.

Pomysły na ciekawe zdjęcia

Tu wiele zależy od kreatywności Waszej i fotografa, ale może przyda wam się parę pomysłów na urozmaicenie zdjęć, szczególnie gdy ich tłem będzie śnieżna biel zimowego krajobrazu. Koniecznie pamiętajcie o kolorowych rekwizytach, często równocześnie praktycznych, jak filiżanki i termos, z którego będziecie się mogli napić ciepłej herbaty. Do tego jakiś kosz piknikowy, czy koce, które też znajdą praktyczne zastosowanie. Poza kolorowym kontrapunktem przypomnijcie sobie zabawy z dzieciństwa, dzięki którym Wasze zdjęcia będą się pięknie prezentowały a Wy się od razu rozgrzejecie – bitwa na śnieżki, jazda sankami, czy lepienie bałwana.

Zdjęcia: Caroline Ross Photography, Gavin Farrington Photography

Nieprzewidywalność pogody atutem

Zima w naszym klimacie jest nieprzewidywalną porą roku i może Wam pokrzyżować szyki ale my podpowiemy Wam jak nieprzewidziane zwroty pogodowej akcji wykorzystać dla urozmaicenia Waszego foto pleneru. Jeśli zamiast śniegu będzie padał deszcz, parasole są świetnym rekwizytem, który uatrakcyjni Wasze zdjęcia. Jeśli koniecznie chcecie sesję w mieście, to jarmarki bożonarodzeniowe są bardzo romantyczną scenerią niezależnie od pogody. Są również miejsca tak malownicze, pod Krakowem są to np. Mogilany, że niezależnie od aury stanowią wymarzone tło dla pięknych zdjęć. Z pewnością i w Waszej okolicy znajdziecie takie „perełki”.

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien cien cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA