Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

Przegląd trendów 2019 - suknie ślubne. Część II.

Nie znalazłyście w poprzednim artykule nic, co by Was zainspirowało? Macie już coś na oku, ale nie jesteście do końca przekonane?
W takim razie druga część przeglądu trendów w modzie ślubnej damskiej na nadchodzący 2019 rok jest z pewnością dla Was!

Dwie suknie

Przyszłym Pannom Młodym, być może Tobie również, często towarzyszy dylemat: jak w wystylizowanej i zdarza się mało wygodnej kreacji ślubnej przetańczyć całą noc na weselnym przyjęciu. Eksperci podpowiadają: wybierz dwie suknie: jedną na ślub, drugą na przyjęcie. To rozwiązanie z pewnością jest bardziej kosztowne, pamiętaj jednak, że suknię na przyjecie, wygodną i prostszą w formie będziesz mogła później wykorzystać przy innych okazjach. Dużym źródłem inspiracji jest tu Meghan Markle, obecnie księżna Sussex. Zdjęcia obydwu jej kreacji obiegły cały modowy, i nie tylko, świat. 

„Efekt „Meghan”

O tym jak bardzo inspirującym wydarzeniem był ślub Meghan Markle z księciem Harry’m, niech świadczy fakt, że nowy trend na nadchodzący sezon nazwano jej imieniem.
Czego możesz się spodziewać po ślubnych kreacjach inspirowanych tym, co miała na sobie księżna? Prostota i naturalna elegancja, która u niektórych budzi nawet zarzuty o zbyt duży minimalizm i naturalność graniczącą wręcz z niedbałością – swobodnie upięte włosy, bardzo dyskretny makijaż. My jesteśmy zdania, że zwolenniczki naturalnego wyglądu w dniu ślubu mogą odnaleźć w tym przykładzie wiele inspiracji.

Dekolty

W temacie dekoltów moda w nadchodzącym roku zaspokoi wszystkie możliwe gusty i potrzeby. Modny od zawsze v-dekolt będzie wyjątkowo głęboki, co dodatkowo wysmukli każdą sylwetkę. Z kolei równie popularny na wybiegach mody ślubnej dekolt łódkowy pozwoli Ci wyeksponować piękne ramiona. Dla zwolenniczek efektu zaskoczenia mamy kolejny trend przewidywany jako hit w przyszłym roku, golf.


Suknie ślubne: Lihi Hod, Alone Livne White

Rękawy

Dla Tych z Was, które będą brały ślub już w nadchodzącym sezonie, myślę tu o jesieni i zimie mamy świetną wiadomość. Szalenie modne będą suknie z długimi rękawami. Ale i w tym przypadku macie do dyspozycji mnóstwo swobody. Smukły, dopasowany rękaw, gigot podkreślający górną część ramienia jak w „Dumie i uprzedzeniu”, czy obszerny rękaw jak w secesyjnej sukni pozostają do waszej dyspozycji.


Suknie ślubne: Alone Livne White, Naeem Khan

Kwiatowe motywy

Podczas, gdy w poprzednich sezonach kwiaty na sukniach ślubnych występowały w formie drobnego zdobienia, w nadchodzącym sezonie kreatorzy mody postawili na bardziej śmiałe kwietne aplikacje, czy to haftowane, czy w formie dużych trójwymiarowych kwiatów rozrzeźbiających całość kreacji. Jeśli zdecydujesz się na suknię z takim ornamentem pamiętaj, że projektanci zalecają dobrać do niej nieduży bukiet ślubny. Mała, utrzymana w owalnym kształcie kompozycja, najczęściej wykonana z jednego rodzaju kwiatów, z łodygami obwiązanymi wstążką ułatwiającą trzymanie zwana jest z angielskiego „nosegay”.

Suknie ślubne: Naeem Khan, Halfpenny London

Jak ptak

Pióra przewijają się w modzie ślubnej od lat, ale w nadchodzącym sezonie, podobnie jak kwiaty, zyskują na znaczeniu, jako ornamentacja sukni ślubnej rozrzeźbiając ją i nadając jej architektoniczny charakter. Mogą one występować w formie trójwymiarowej, bądź haftowane na całej sukni. Pamiętajcie jednak, że ten element zdobiący Waszą kreację należy potraktować bardzo subtelnie, bo łatwo tu popaść w przesadę i osiągnąć zbyt teatralny efekt.


Suknie ślubne: Elbeth Gilis

Wielowarstwowa linia trapezowa

Wśród popularnych w nadchodzącym roku trendów pojawiają się suknie w kształcie trapezu, z wielu nakładających się na siebie warstw, rozszerzających się ku dołowi. Te luźne w talii nietuzinkowe kreacje, pozostają równocześnie wygodne wyróżniając się na tle pozostałych modeli.

Mamy nadzieję, że przegląd najnowszych trendów pomoże Wam w wyborze tej jedynej wymarzonej kreacji. Podzielcie się z nami w komentarzach jakie są Wasze typy:)

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien cien cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA