Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

STRES PRZEDŚLUBNY - PRAKTYCZNY PORADNIK

Miesiące przygotowań, oczekiwania i organizacji dobiegł końca. Już za chwilę staniesz na ślubnym kobiercu, oczy wszystkich skierują się na Was, najpiękniejszych, najszczęśliwszych właśnie tu i teraz.

Jednak z jakichś powodów zamiast czuć dreszczyk ekscytacji, czujesz paraliżującą Cię panikę a Twoje całe ciało jest napięte jak struna, masz wrażenie że zaraz wybuchniesz!

Spokojnie, pokażemy Ci sprawdzone sposoby aby dzień, na który tak długo czekałaś nie zamienił się w koszmar.

 

Weź stres na spacer!

Czy zwróciłaś kiedyś uwagę, jak zmienia się postawa pod wpływem stresu? Sylwetka staje się przygarbiona, wzrok niepewny i rozbiegany, a ich ton głosu często staje się piskliwy i podwyższony. Sami możemy tego nie zauważać, ale jest to dla wszystkich widoczne gołym okiem. Utrzymywanie takiego stanu przez dłuższy okres czasu nie tylko może być nieznośne dla Twoich najbliższych ale również wyczerpujące dla organizmu.

Zatem jeśli wstałaś i z samego rana w ten wyjątkowy dzień i czujesz się cała spięta idź na spacer. Już 30 minut powinno skutecznie obniżyć spięcie w Twoim ciele, uspokoić oddech i go wyrównać plus dobroczynny wpływ świeżego powietrza poprawi Twoje ukrwienie przez co cera będzie wyglądać świeżo i zdrowo.

 

Nie duś w sobie emocji

Jeśli natłok myśli zaczyna wywoływać w Tobie niechciane negatywne emocje, natychmiast zareaguj. Z pomocą mogą Ci przyjść herbatki ziołowe – melisa, rumianek czy mieszkanki ziół. skutecznie wspomogą ukoić emocje. Najlepiej połączyć to ze szczerą rozmową z bliską osobą, mamą, siostrą lub przyjaciółką. Pomogą Ci zdystansować się do sytuacji, a co za tym idzie do targających Tobą emocji, i spojrzeć racjonalnie na gnębiący Cię temat i określić na ile Twoje obawy są uzasadnione.

 

Odetchnij pełną piersią

Techniki oddechowe są bardzo skutecznym narzędziem do walki z paniką i lękiem, szczególnie jeśli Nasz wielki dzień jest zorganizowany już od samego rana do momentu rozpoczęcia ceremonii. Zdarza się wtedy, że nie mamy czasu nawet na dłuższą chwilę dla siebie. Ważne jest by znaleźć dla siebie przynajmniej 5-10 minut. Usiądź wygodnie, wyprostuj się i po prostu oddychaj! Skup całą swoją uwagę na tym jak wdychasz i wydychasz powietrze. Już po 60 sekundach powinnaś poczuć jak napięcie mięśniowe zaczyna znikać a na jego miejsce pojawia się spokój.

 

Nastawienie to podstawa!

Brzmi banalnie, ale nic mylnego! To w jaki sposób konstruujemy nasze myśli może mieć ogromny wpływ. Zamiast wyobrażać sobie najgorsze scenariusze skup się na tych najlepszych. Pomyśl jak pięknie będziecie wyglądać, jak wspaniale będzie móc tańczyć i bawić się do białego rana w otoczeniu najważniejszych dla Was osób.

Zdrowa dawka optymizmu jest w takich sytuacjach niezbędna, pozwól sobie na nią by przeżyć tą chwile jak najpełniej.

 

Stwórz listę wszystkich lęków

Weź kartkę i długopis a następnie wypisz w punktach wszystkie lęki, przez które odczuwasz niepokój związany ze ślubem. Napisz wszystko co Ci przyjdzie do głowy od tych największych do tych drobnych. Jeśli przypomni Ci się coś, śmiało dopisz to do listy. Konstruktywne określanie i nazwanie swoich lęków sprawi, że z każdą godziną i dniem będziesz bała się ich coraz mniej, ponieważ umysł będzie wiedział z czym ma do czynienia w efekcie czego przestanie postrzegać te elementy jako zagrożenie.

 

Z uśmiechem jej do twarzy

Pomyliłaś imię ciotek? Ktoś dostał źle wydrukowaną winietkę z przeinaczonym nazwiskiem? Potknęłaś się wchodząc na weselna sale?

Pole tekstowe: 2Photo: stylemeprettyNie przejmuj się! Każda z nas chciałaby aby ten dzień był idealny i perfekcyjny. Problem tylko w tym, że pomimo potrzeby trzymania kontroli nad wszystkim są takie sytuacje i momenty na które wpływu nie mamy. A podstawą zachowania równowagi i dobrego samopoczucia jest pamiętanie, że jakbyś się nie starała nie jesteś w stanie wszystkich usatysfakcjonować. Najlepszym rozwiązaniem zanim zdążyć się załamać i wszystko przekreślić w swojej głowie jest podejście do takich sytuacji z poczuciem humoru.

Pozwól sobie na odpuszczenie i zaakceptowanie niechcianych sytuacji, po latach nikt nie będzie o nich pamiętał, natomiast wszyscy zapamiętają jak pięknie wyglądaliście uśmiechając się i dobrze bawiąc.

 

Bądź pozytywną egoistką

Ważną rzeczą jest by umieć praktykować pozytywny egoizm. Tak! Dobrze przeczytałaś, wielu osobom wydaje się że wszystkie elementy z przygotowaniami do ceremonii jak i już w jej trakcie musi dźwigać na swoich barkach z niegasnącym uśmiechem.

Nic mylnego! Nie bój się zatem prosić o pomoc. Nikt nie jest niezniszczalny, a takie osoby jak świadkowie są po to by nie tylko dzielić z Wami radość tego dnia ale również by wspierać i pilnować by ceremonia, oraz impreza przebiegały według planu. Dzięki temu pozbędziecie się napięcia towarzyszącego świadomości związanej z nadmiarem obowiązków i będziecie mogli się bez skrępowania bawić.

 

Pamiętaj, liczy się Wasza miłość!

Przede wszystkim najważniejszą rzeczą o jakiej powinniście pamiętać w całym chaosie tego dnia jest nic innego jak Wasza miłość! To ona doprowadziła Was do tego miejsca, nie spychajcie jej zatem na drugi plan.

 

No dobrze, a co zrobić w momencie kiedy stoisz już na ślubnym kobiercu zaraz wypowiesz sakramentalne „tak” i nagle czujesz jak wszystko podchodzi Ci do gardła, ręce zaczynają drżeć a oczy wszystkich zgromadzonych skierowane są na ciebie?

Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem jest – uśmiech!

Ciało w bardzo szybki sposób jest wpływać na nasz umysł, i na odwrót. Pomyśl o tym jak cudownie będziesz się czuć za moment, jaka czeka was wspaniała zabawa w gronie najbliższych. Wizualizacje są pomocnym narzędziem, który potrafi zdziałać cuda!

Powodzenia Kochani!

Galeria:

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien cien cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA