Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

Jak zaangażować partnera w weselne przygotowania?

Ustaliliście wspólnie datę ślubu - wspaniale. Ale od tamtego czasu minęło już trochę, a ty czujesz się samotna na placu boju ślubnego? Podczas, gdy przeglądasz tysięczną już ofertę fotograficzną, on w tym czasie ogląda swój ulubiony serial? Ślub to wasze wspólne wydarzenie i choćby z tego powodu powinniście organizować je razem. Mamy kilka sposobów, jak obudzić w Panach zaangażowanie przedślubne, by znowu wspólnie cieszyć się zbliżającym dniem.


 

Mężczyźni nie lubią ślubów - MIT

 

Mitem jest, że Panowie nie chcą angażować się w organizację wesela. To przecież tak samo ważny dzień dla Was dwojga. Tego dnia przecież i on ubierze idealnie skrojony garnitur, przystrzyże perfekcyjnie brodę, czy przeniesie Cię przez próg. Jest to dla niego stresujące wydarzenie, ale tak samo angażujące. Po prostu mężczyźni zupełnie inaczej od kobiet przeżywają oraz okazują swoje emocje. Pytanie nie brzmi więc “Dlaczego on nie interesuje się ślubem?”, a “Co jest dla niego ważne w dniu ślubu?”.


 

Męskie decyzje

 

Niekiedy jednak kobiety wymagają od Panów podejmowania typowo kobiecych decyzji, zadają skomplikowane pytania, na które partnerzy nie znają odpowiedzi - i mają do tego pełne prawo.

 

Musimy pamiętać, że mężczyźni lubią czuć się profesjonalistami w każdym fachu, ciężko im przyznawać się do błędów, dlatego podejmują się głównie takich zadań, które z założenia zwieńczone zostaną sukcesem. Kiedy więc pytamy ich o rodzaj kwiatów użytych do dekoracji sali weselnej, lub kolor przewodni wesela, mogą poczuć się niekompetentni, przez co odsuną się od ślubnych przygotowań.


 

Podział obowiązków

 

Podobnie jak w życiu - kobieta i mężczyzna odgrywają pewne role i przypadają im różne obowiązki. Organizując wspólnie ślub i wesele podzielcie zadania już na samym początku. Przygotujcie kartkę, podzielcie ją na dwie części i zapisujcie, których zadań postanawiacie się podjąć samodzielnie. Wiele decyzji będziecie jednak podejmować wspólnie, dlatego przy nich wstawiajcie plusy w obu kolumnach.

 

Taka lista pomoże Wam nie tylko ustalić kwestię odpowiedzialności za dane zadania, ale także wskaże na priorytetowe kwestie, bez których ani rusz. Dodatkowym atutem jest stawianie sobie celów do wykonania - a w przypadku mężczyzn jest to doskonała motywacja.

 

Pamiętajcie jednak, że po wybraniu fotografa, czy wykonaniu telefonu z rezerwacją terminu lub spotkania należy poinformować drugiego partnera o naszych postępach. Wszystkie decyzje powinny zapadać ostatecznie wspólnie z uwzględnieniem potrzeb i marzeń partnera.

 

Źródło: firmyweselne.pl


 

Nie kompromituj go!

 

Większość ślubnych tematów jest mimo wszystko domeną kobiet. Niektóre zadania mogą być dla Twojego partnera arcytrudne. Jeśli właśnie wybrał tort weselny rodem z Twoich ślubnych koszmarów - nie wyśmiewaj go. Spróbuj porozmawiać i pokazać, co obecnie “w trawie piszczy”. Zainspiruj go i pozwól, aby samodzielnie poprawił swój wybór.


 

Ale … dużo go chwal.

 

Nic tak nie motywuje mężczyzny jak pochwała. Któż z resztą z nas nie lubi być doceniany za swoje starania? Jeśli Twój partner sumiennie odrabia ślubne zadania domowe i pomaga Ci w przygotowaniach, to doceń go. W końcu nic tak nie uszczęśliwia mężczyzny jak zadowolona i szczęśliwa kobieta, dlatego zrobi wszystko, by Cię taką zobaczyć.


 

Samodzielność
 

 

Mężczyźni czasami lubią, gdy kobieta prowadzi, ale ostatecznie lubią mieć własne zdanie. Wybierzcie zatem punkty, za które będzie samodzielnie odpowiadał. To mogą być kwestie płatności, czy podpisywania ważnych dokumentów. Wszystko to, w czym mężczyzna czuje się dobrze i co sprawi, że będzie to tylko jego brożka - typowe męskie zajęcia, które pomogą mu się odnaleźć jako mężczyźnie w ślubnej tematyce.


 

Nie oczekuj tych samych emocji


 

Pozwól mu cieszyć się ślubem na swój sposób. Twój partner raczej nie będzie przeglądał codziennie magazynów mody ślubnej, ani buszował po Internecie w poszukiwaniu idealnych spinek. Większość mężczyzn po prostu dokona szybkiej decyzji i będzie z niej dumny. Pozwól mu zatem cieszyć się przygotowaniem do dnia ślubu na swój - męski sposób.


 

-------

 

Jesteśmy ciekawi, jak Wasi partnerzy angażują się w ślubne przygotowania - piszcie w komentarzu, czy musicie ich do tego nakłaniać, a może sami mobilizują Was do ślubnego działania?

 

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien cien cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA