Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

Przedślubne pytania, które powinnaś sobie zadać

   Zanim rozpoczniesz przygotowania ślubno-weselne proponujemy wspólną zabawę, która nie tylko Cię odpręży, ale także pozwoli stworzyć wstępną wizję tego dnia. Zadawanie pytań samemu sobie to możliwość poznania naszych pragnień i marzeń, dzięki temu łatwiej będzie ustalić cele oraz ślubne priorytety. Możecie także zabawić się razem i na koniec porównać swoje odpowiedzi, żeby sprawdzić, czy pokrywają się one wzajemnie.

 

1. Jaką chcę być Panną Młodą?

 Spróbuj obudzić w sobie dziecięcą fantazję. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że to właśnie teraz jest ten wyczekany, wielki dzień. Musisz naprawdę to poczuć i zobaczyć oczami wyobraźni. Kiedy już to zrobisz, łatwiej Ci będzie odpowiedzieć na większość zadanych tu pytań, ponieważ będziesz chciała urzeczywistnić ten obraz.

 

Pytania pomocnicze:

 

Jak jesteś ubrana?

Jaką masz fryzurę?

Co jest wokół Ciebie?

Co czujesz w tej chwili?


 

2. Jak opisałabym swoje wesele w 5 słowach?

 

 

Ta zabawa pomoże Ci zdecydować się, w jakim stylu chcesz zorganizować swoje wesele. To mogą być przymiotniki jak np. kameralne, swojskie, tajemnicze. Dla bardziej zaawansowanych proponujemy porównania do przedmiotów, stanów, czy emocji. Niech te 5 kluczowych słów towarzyszy Ci podczas podejmowania kolejnych decyzji.

 

Pytania pomocnicze:

 

Jakim kolorem byłby mój ślub?

Jakim krajem byłby mój ślub?

Jakie przymiotniki określają mój ślub? 

3. Bez czego nie wyobrażam sobie udanego wesela?

 


 

Zrób listę najważniejszych dla ciebie kwestii ślubnych. Będzie to lista priorytetów, ale dzięki takim ustaleniom, zobaczysz także, w jakim kierunku zmierzasz. Jeśli nie wyobrażasz sobie wesela bez góralskiej kapeli, drewnianej karczmy i czerwonych dodatków, to już wiesz, że Twoje wesele będzie utrzymane w góralskim klimacie. Pomoże Ci to podczas dokonywania pozostałych decyzji oraz wykaże, co ewentualnie jest jeszcze potrzebne do zorganizowania.

 

Pytania pomocnicze:

 

Czy potrzebuję kamerzysty?

Czy chcę podziękować rodzicom?

Czy zależy mi na dobrej kuchni?


 

4. Jakie są moje największe ślubne obawy?

 

 

Żeby zaprzyjaźnić się ze swoimi lękami i oswoić je, warto powiedzieć o nich głośno. Spróbuj zatem określić, co w organizacji ślubu i wesela przeraża Cię najbardziej, a później znajdź sposoby na poradzenie sobie z nimi. Zobaczysz, że gdyby dłużej się nad nimi zastanowić, to niektóre z nich nie są wcale takie straszne.

 

Pytania pomocnicze:

 

Czy boję się, że będę brzydko wyglądać?

Czy boję się podjęcia tak ważnej decyzji?

Czy boję się, że coś nie wyjdzie po mojej myśli?


 

5. Czego oczekuję od mojego partnera w trakcie przygotowań do wesela?

 

 

Bardzo ważnym jest określić, czego wzajemnie od siebie oczekujecie. Organizacja wesela nie zawsze należy do łatwych i przyjemnych. Spróbujcie określić wasze potrzeby, żeby nie dopuścić do przyszłych nieporozumień.

 

Pytania pomocnicze:

 

Czy potrzebuję wsparcia przy szukaniu ofert?

Czy zależy mi, żeby decyzje podejmować wspólnie?

Czy chcę, by to partner był osobą dowodzącą w przygotowaniach?

 

-   -    -     -      -      -    -   -    -     -      -      -    -   -    -     -      -      -

 

Nasz mały quiz dobiegł końca. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby samodzielnie ułożyć pytania, które będą Wam pomocne. Mamy jednak nadzieję, że po takiej wspólnej zabawie o wiele łatwiej będzie przystąpić do przygotowań i organizacji ślubu oraz wesela.

 

Najważniejszym pierwszym krokiem jest wizja, która pomoże nam postawić sobie cele i dążyć do nich sukcesywnie, aż do ostatniego dnia, kiedy wreszcie powiecie sobie “TAK”.


Redakcja FW

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien cien cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA