Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

Wybór wizażystki - czym się kierować?

Każda przyszła Panna Młoda w dniu swojego ślubu chce wyglądać pięknie i zjawiskowo. Na makijaż ślubny decydują się nawet te Panie, które zdecydowanie wolą naturalny wygląd. Od wielu lat korzystają także chętnie z pomocy profesjonalnych wizażystek. Niegdyś trzeba było udać się do gabinetu kosmetycznego, jednak w dobie Internetu co raz popularniejsze są indywidualne usługi zdolnych makijażystek, które przyjadą umalować pannę młodą wraz z jej druhnami. Wybór jest spory i czasami ciężko zdecydować się na jedną opcję, zwłaszcza, że od wykonania makijażu wiele zależy tego dnia.

Jak wybrać makijażystkę i nie żałować? Podpowiadamy.

 

 1. Zasięgnij porady wśród znajomych koleżanek po ślubie – z pewnością dzięki ich doświadczeniu dowiesz się, kto jest warty polecenia, a do kogo lepiej się nie udawać. Nie da się ukryć, że tzw. reklama szeptana jest niekiedy jednym z najlepszych źródeł informacji o usłudze, czy produkcie.
   
 2. Sprawdź w Internecie opinie o  wizażystkach – pamiętaj jednak, że komentarze mogą być
  bardzo subiektywne i czasami nie warto sugerować się jedną, niekoniecznie korzystną opinią.
   
 3. Obejrzyj portfolio – poproś wizażystkę o przedstawienie swoich dotychczasowych prac, sprawdź, czy na zdjęciach są tylko piękne i profesjonalne modelki, czy dziewczyny, które dzięki makijażowi przeszły niezwykłą metamorfozę. Wizażystka, która pracuje tylko i wyłącznie przy sesjach zdjęciowych może nie wyczuć specyfiki makijażu ślubnego, mimo że jej portfolio mówi coś zupełnie innego.
   
 4. Ustal szczegóły – W rozmowie z wybraną makijażystką nie bój się zadawać pytań. Wspólnie ustalcie, co zawiera cena usługi. Warto, by w pakiecie pojawiły się:
 • Wstępna propozycja
 • Makijaż próbny
 • Makijaż główny
 • Utrwalenie makijażu
 • Makijaż dla świadkowej/druhen

      5. Możesz powiedzieć „Nie” – Wybierając profesjonalistę, to oczywiste, że chcesz się całkowicie poddać wiedzy i doświadczeniu. Nie musisz się jednak na wszystko zgadzać. Podczas makijażu próbnego ustalcie ‘Twoje granice’. Możesz wyglądać naprawdę świetnie w smokey eye, ale jeśli sama się będziesz źle czuła, to nie pomoże nawet profesjonalny makijaż.

Wybór wizażystki ocenisz tak naprawdę dopiero, gdy po skończonym makijażu, spojrzysz w lustro i pomyślisz, że jesteś piękniejsza niż kiedykolwiek. Czego oczywiście życzymy wszystkim przyszłym Pannom Młodym.

 

 

Autor: Anna Gdula

Galeria:

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien cien cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA