Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

Gdy on nie chce się oświadczyć...

   Jesteście razem już kilka lat, mieszkacie ze sobą, spędzacie większą część wolnego czasu, dobrze się dogadujecie i  czujecie w swoim towarzystwie. Czas mija, a na Twoim palcu nie pojawia się pierścionek zaręczynowy. Zaczynasz się niepokoić, ponieważ wszystkie Twoje koleżanki  już dawno wyszły za mąż. Ba, mają dzieci i są całkiem szczęśliwe. Ty jednak wciąż czekasz ,a czekaniu nie ma końca.

Dlaczego on nie chce się oświadczyć? Postanowiliśmy rozpracować trochę męski mózg i zrozumieć, dlaczego niektórzy z nich nie spieszą się do małżeństwa…

1. Racjonalizm

Wielu mężczyzn uważa, że skoro jest Wam dobrze, to nie ma potrzeby tego zmieniać. Dla nich to tylko zbędny papierek i zamieszanie, które do Waszego związku nie wprowadzi nic nowego. Mężczyźni nie marzą o wielkiej i hucznej ceremonii, dlatego też nie myślą tak często o ślubie. Jest im dobrze, tak jak jest.

 

2. Strach przed zmianą

Z poprzedniego punktu, wynika także strach i obawa przed ślubem.Skoro teraz jest dobrze, to po ślubie może się to zmienić. Mężczyzna boi się, że wpadniecie w podobny schemat małżeństwa, że pojawią się kłótnie, a wasz idealny związek przestanie być idealnym. Nie pomagają także przykłady kolegów, którzy odmawiają wspólnego wyjścia na mecz, czy piwo. Pamiętajmy, że mężczyzna lubi i chce czuć się wolny oraz niezależny.

 

3. Stabilizacja finansowa

Baner, Nagłówek, Gospodarka, Dollar, Waluty, Pieniądze

To bardzo ważny punkt. My kobiety dążymy do emocjonalnego szczęścia – Mężczyźni w pierwszej kolejności do sukcesu oraz stabilizacji finansowej. Zanim podejmą decyzje odnośnie ślubu, chcą czuć się pewni, że są na o gotowi.

 

4. Syndrom Piotrusia Pana

Syndrom ten dotyka wielu mężczyzn. Dorośli Panowie wciąż nie chcą jednak dorosnąć na poważnie. Pragnąć się wyszaleć, wybawić, podróżować, wciąż chwytając się nowych pomysłów. Ślub oznacza dla nich wejście w dorosłe życie, dlaego będą bronić się przed tym rękami i nogami.

 

5. Czy to ta jedyna?

To nie będzie przyjemny punkt, ale tak drogie Panie. Często dzieje się tak, że mężczyzna nie jest po prostu pewien, czy to właśnie z tą kobietą pragnie się związać na zawsze.Bywa, że po długoletnim związku, w którym to mężczyzna bał się zapytać o rękę, poznaje nagle kobietę, której oświadcza się zaledwie po kilku miesiącach.

 

6. Szantaż

Mężczyźni nie przepadają, gdy mówi im się, co mają robić. Dlatego też, gdy usilnie go namawiasz do ślubu, bądź grozisz odejściem, zapierają się wówczas w sobie.Wychodząprzy tym z założenia, że decyzja odnośnie oświadczyn należy do mężczyzny, dlatego kobiece lamenty mogą zdecydowanie oddalić nas od upragnionego ślubu.

 

7. Otoczenie

Jeśli Twój ukochany przebywa w towarzystwie znajomych, którzy wciąż nie zdecydowali się na kolejny krok, to nie czuje także presji, by samemu do tego dążyć. Często zdarza się, że dopiero, gdy wszyscy jego koledzy staną na ślubnym kobiercu, wtedy on jako ostatni postanawia iść w ich ślady.

 

8. Korzyści

Nasi Panowie myślą bardzo logicznie, analizują za i przeciw. Jeśli mężczyzna dostrzeże więcej korzyści z wzięcia ślubu, będzie mu łatwiej podjąć decyzję o oświadczynach. To może być wspólne zamieszkanie, kupno domu, czyprzeprowadzka – jeśli ślub ma przynieść korzyści, dlaczego go nie wziąć?

 

  

Niezależnie od tego, co jest przyczyną pamiętaj, aby nie zmuszać swojego partnera do podjęcia pochopnej decyzji. Warto porozmawiać  także o wzajemnych oczekiwaniach. Ważnym jest, czy partner nie chce ślubu ze względów ideologicznych, czy ze względów uczuciowych. Spróbuj zatem dowiedzieć się, co może być powodem. Jeśli jednak jesteś dla Niego tą jedyną – z pewnością doczekasz się wymarzonego pytania

Tagi:

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien cien cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA