Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

Ale Meksyk - czyli ślub w Meksyku

Ale Meksyk!

   Ślub w Meksyku jest zwieńczeniem pięknych tradycji religii katolickiej, ale także wierzeń ludowych wywodzących się z tradycji Indian Ameryki Środkowej, Hiszpanii, czy czerpiące z czasów Azteków. Ślub w Meksyku to zatem ważne i wzniosłe wydarzenie, na którym bynajmniej nie oszczędza się pieniędzy. Zapraszane są całe wsie, łącznie kilkaset osób!

   Charakterystycznym zwyczajem jest wręczenie narzeczonej  aż dwóch pierścionków zaręczynowych. Wciąż potrzebne jest także uzyskania zgody ojca na poślubienie wybranki. Są to oficjalne oświadczyny, zwane również inaczej ‘la pedida’.  Wydatkami  obecnie obie rodziny dzielą się równo po pół.

   Dodatkowo wsparciem finansowym, ale przede wszystkim duchowym zajmują się „padrinos”, czyli małżeństwo w rodzinie, które jest przykładne i zgodne - czesto rodzice chrzestni. Padrinos prócz sponsorowania wydarzenia, udzielają także Parze Młodej wszelkich porad dotyczących małżeństwa.

   Podobnie jak w naszej, polskiej tradycji Pan Młody nie powinien zobaczyć swojej wybranki w sukni ślubnej przed rozpoczęciem ceremonii. Suknia, najlepiej gdy jest dziedziczona po mamie, bądź babci Panny Młodej. Dodatkowo Pani Młoda decyduje o kolorze wiodącym na weselu i jej dodatki muszą się z nim pokrywać. Tak samo jak polska Panna Młoda, również ma ze sobą coś niebieskiego.

 

Sama ceremonia ślubu wesela opiewa o liczne tradycje jak np.:

- Pochód – czyli droga z ceremonii ślubnej na przyjęcie weselne;

- Ofiarowanie Pannie Młodej przez Pana Młodego 13. złotych monet (symbolizują Pana Jezusa);

- Płacenie za taniec z Panną Młodą;

- Rzucanie bukietu;

-Licytacja podwiązki Panny Młodej;

- zakładanie 'lasso; podczas przysięgi - jako symobolika połączenia.

 

   Ślub w Meksyku to ceremonia łącząca klasyczne tradycje chrześcijańskie z odwiecznymi wierzeniami i tradycjami ludowymi.  Z pewnością jest to ogromne i wzniosłe wydarzenie, w którym biorą udział wszyscy bliscy Państwa Młodych.

Kto z Was miałby ochotę na takie meksykańskie wesele? :)

 

 

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA