Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

ZESPÓŁ VS DJ - POJEDYNEK 2

   Przeanalizowaliśmy już opcję wyboru DJ-a na wesele, teraz przyjrzymy się bliżej najczęściej wybieranej oprawie muzycznej, czyli ZESPOŁOM.  Dlaczego to właśnie KAPELE przeżywają weselne oblężenie?  Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

 

Atmosfera
Bez wątpienia muzyka grana na żywo stwarza wyjątkowy klimat i nastrój zabawy do białego rana. Jeśli orkiestra gra naprawdę dobrze, to na parkiecie bawią się niemal wszyscy, zarówno starsi, jak i młodsi goście.

 

Granie na żywo
Orkiestra może na bieżąco dopasowywać się muzycznie do sytuacji. Niektórzy wciąż chętnie widzą podczas wesela przyśpiewki biesiadne wraz z gośćmi przy stołach. Częstym zwyczajem jest nadal żegnanie gości Marszem Mendelsona.

 

Wysoka cena
Cena za wynajęcie zespołu na wesele jest nieraz nawet pięciokrotnie większa niż za DJ-a. Mimo to, większość osób decyduje się na taki koszt, gdyż zespół podnosi niejako prestiż wydarzenia, nadaje mu świetności. Należy jednak być ostrożnym, wiele zespołów gra z playbacku, o czym nie informują Pary Młodej. Warto przesłuchać wcześniej zespołów na żywo, zanim wydamy na nie sporą sumę. Musimy liczyć się również z dodatkowym wyżywieniem dla całego zespołu w trakcie wesela.

Koszt zespołu to 4 000 zł– nawet 10/15 000 zł.

 

Przerwy w graniu
Jest to najmniej przyjemny aspekt na żywo. Muzycy grają na żywo, zatem muszą pozwalać sobie na przerwy, aby zjeść i odpocząć. O ile krótkie przerwy są zrozumiałe, nie raz zdarzają się dłuższe posiedzenia podczas których goście zaczynają się nudzić i opada im nastrój zabawy i tańców.

 

Zespół – Wodzirej
Większość zespołów, a właściwie wszystkie mają za sobą wieloletnie doświadczenie, również w prowadzeniu Wesel.  Poprowadzą oczepiny, zabawią gości i porwą do tańca znudzonych gości.

 

Zdolności muzyków
Zdecydowanie bardzo wiele zależy od tego, jak profesjonalni są nasi muzycy. Dobry głos wokalisty/wokalistki, czy umiejętności muzyków to najważniejszy aspekt dobrej zabawy. Warto zainwestować w zespół, który zna się na tym, co robi i potrafi zagrać/zaśpiewać szeroki repertuar dobrych jakościowo piosenek.

 


Pamiętaj:

  • Przesłuchaj kapele na żywo, zanim podejmiesz decyzje. Nagrania z Internetu mogą w pełni nie oddawać klimatu występów
  • Sprawdź opinie o zespole, zajrzyj do archiwalnych nagrań z innych wesel
  • Zaznacz, jak długie przerwy przewidujesz dla zespołu w trakcie wesela
  • Dowiedz się, jaki repertuar jest charakterystyczny dla danej kapeli weselnej

 

Niezależnie od tego, czy wybierzesz zespół, czy może DJ-a – liczy się atmosfera oraz klimat. Jeżeli ktoś potrafi zachęcić gości do wspólnej zabawy – to jest to zdecydowanie klucz do sukcesu.

 

Od ciebie zależy jedyniedecyzja , czy będzie to DJ, czy kapela. Już wiesz? :)

 

 

 

Autor: Anna Gdula

 

 

Galeria:

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien cien cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA