Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

Ślub z .... grypą?

   To miał być najpiękniejszy dzień w Twoim życiu. Przecież planowałaś wszystko od tylu miesięcy. W szafie wisi biała suknia, na toaletce błyszczą piękne kolczyki, zaraz udajesz się na profesjonalny makijaż i do fryzjera. Ale zaraz… coś jest nie tak. Czujesz się fatalnie, a termometr pokazuje 37,8. Czujesz, że ledwo oddychasz, do tego łamie Cię we wszystkich kościach. Choroba. „Nie może być gorzej” – myślisz. Fakt, choroba i wesele nie idą ze sobą w parze, ale to nie jest moment na poddanie się.

   Jeśli choroba dopiero Cię zbiera i jest w początkowym stadium najlepszym rozwiązaniem będzie znaleźć w sobie maksymalnie dużo sił, by jeszcze ten jeden dzień zdusić ją w zarodku. Zażyj zatem tylko konieczne leki, które postawią Cię na nogi, a nie osłabią. Dobrym rozwiązaniem jest wypicie podwójnej dawki magnezu oraz witamin, które dodadzą Ci witalności tego dnia. Porządne śniadanie i stałe nawadnianie organizmu to podstawa! Pamiętaj, że może Ci być ciepło i zimno na przemian, dlatego odzienie wierzchnie postaraj się mieć zawsze w zasięgu ręki.

   Jeśli jednak choroba rozłożyła Cię już porządnie, to nie obędzie się bez wcześniejszej wizyty u lekarza. Najlepiej dwa dni wcześniej skorzystać z porady specjalisty, który dobierze antybiotyk, szybko stawiający Cię na nogi. Możesz skorzystać z całodobowych dyżurów w przychodni oraz szpitalach. Ważne jest działanie, zanim choroba zniszczy Wasz humor i wesele.

   Pamiętaj o kilku złotych radach, które sprawdzają się zawsze:

  1. Letnia herbata z sokiem malinowym i sokiem z cytryny (bez dodatku cukru)
  2. Pij dużo wody! Cały czas nawadniaj organizm
  3. Bierz szybki prysznic, nie korzystaj w tym czasie z długich kąpieli.
  4. Zrezygnuj z czosnku i cebuli na chwilę przed ślubem, po ich spożyciu ciało może zmienić zapach na bardziej nieprzyjemny
  5. Jedz potrawy bogate w magnez, witaminę C oraz witaminy z grupy B. Dodadzą ci siły i witalności do walki z choróbskiem.
  6. Zrelaksuj się. Odpoczywaj, zapewnij sobie odpowiednią dawkę zbawiennego snu.
  7. Jedz, jedz i jeszcze raz jedz. Przede wszystkim potrawy delikatne, gotowane warzywa i chude mięso. Niezastąpiony jest także domowy rosół J
  8. Nie siedź przed komputerem, daj swojemu organizmowi odsapnąć.
  9. Nie przemęczaj się – choroba to nie jest czas na sprzątanie całego mieszkania, czy zakupy w hipermarkecie. Jeśli już masz się wypacać, to tylko we własnym łóżku pod kocem.
  10. Nastawiaj się pozytywnie. Nie od dziś wiadomo, że nastawienie to połowa sukcesu w walce z chorobą. Codzienna dawka optymizmu doda Ci sił i przegoni chorobę na dobre.

   Ilość dolegliwości, jaka może nas dopaść tego dnia nie ma granic. Pewna Panna Młoda podczas swojego wesela dostała zapalenia pęcherza. Świadkowa cierpliwie co kilkadziesiąt minut pomagała jej ściągać i zakładać sukienkę podczas wizyt łazienkowych. W takich chwilach należy wspierać Państwa Młodych każdymi możliwymi sposobami. Przejąć kontrolę nad gości oraz organizacją, tak by ten dzień nadal był najpiękniejszym na świecie, a Państwo Młodzi mogli cieszyć się każdą jego chwilą.

   Życzymy Wam tym samym duuużo zdrowia, by wszelkie choróbska omijały Was szerokim łukiem tego dnia. Dbajcie o siebie i swoje zdrowie – zwłaszcza przed ślubem.

 

 

Autor: Anna Gdula

Tagi:

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien cien cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA