Firmy Weselne w Twojej Lokalizacji

Jaki prezent dla Pary Młodej

Kiedy para młoda staje na ślubnym kobiercu, zapraszając gości na przyjęcie weselne, ma nadzieję otrzymać prezenty, które będą albo oryginalne, albo przydatne dla ich domowego ogniska. Dla gości kupno prezentów stanowi przysłowiowy orzech do zgryzienia. Jak temu zaradzić?

Czego najbardziej obawia się młoda para? Zdublowanych prezentów – w końcu nikt nie chce otrzymać dziesięciu sokowirówek, dwudziestu wazonów czy piętnastu budzików. Dlatego najlepiej, gdy przygotuje listę prezentów, które chce otrzymać i przekaże ją świadkom, aby reszta rodziny mogła z nimi konsultować, kto i jakiego dokonuje zakupu.  Oczywiście propozycje prezentów powinny mieścić się w ramach budżetu gości, inaczej możemy przyprawić ich o zawrót głowy, wskazując wyszukane i ekskluzywne produkty. Przy okazji grozi to odmową uczestnictwa w przyjęciu. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to istnieje również możliwość poproszenia gości, aby zamiast prezentów w postaci różnorodnych produktów, podarowali nam stosowną według nich kwotę pieniężną. Zdarza się też, że coraz częściej nowożeńcy życzą sobie zamiast kwiatów, pluszaki, które potem przekazują do domów dziecka.

Gotówka?

Ten pomysł wydaje się najłatwiejszą opcją. Wystarczy zapowiedzieć gościom przyjęcia weselnego, że zamiast prezentów wolimy pieniądze. Nie ma w tej prośbie nic obraźliwego i najczęściej zdejmuje wszystkim problem z głowy. Goście nie muszą się martwić wyborem, biegać po sklepach i tracić cenny czas na zakupy. Para młoda, otrzymując gotówkę, może przeznaczyć ją na podróż poślubną, zakup odpowiedniego sprzętu do domu, remont mieszkania. Może też zaoszczędzić pieniądze na zakup samochodu lub wymarzonego apartamentu, albo po prostu wpłacić na konto i czekać na odpowiednią chwilę, kiedy zostanie przeznaczona na jakiś konkretny cel. Ciekawym prezentem jest też sprawienie parze pobytu w Spa lub zagwarantowanie przeżycia ekscytującej przygody, jak np. skok na spadochronie, pod warunkiem, że oboje nie mają nic przeciwko takiej eskapadzie.

Prezenty do domu

Wybór jest ogromny i jest w czym wybierać. Ale jeżeli nowożeńcy nie chcą mieć wielu identycznych prezentów, to muszą sporządzić listę, co chcą otrzymać od zaproszonych gości i przekazać ją im w odpowiedni sposób. Zastanówmy się, czego nam brakuje, a co mogłoby znaleźć się na liście prezentów. Rozejrzyjmy się na początku w kuchni, czego potrzebujemy. Mogą to być eleganckie zestawy sztućców, przyrządy kuchenne AGD, ceramika i porcelana. Brzmi nudnie, ale kiedy przychodzi do organizacji parapetówki czy innego przyjęcia, zazwyczaj okazuje się, że tego rodzaju rzeczy nam brakuje. Wówczas każda filiżanka okazuje się na wagę złota. Przydają się również dodatki do wnętrza mieszkania, takie jak elementy dekoracyjne, wazony, ale również sprzęt muzyczny czy telewizyjny. Popularnym prezentem są także kołdry, poduszki, pledy czy przytulna pościel.

Specjalnie dla dwojga

Nowożeńcy mogą też otrzymać oryginalne prezenty bez konieczności ustalania z nimi, jakiego prezentu oczekują. Bilety lotnicze na wspaniały weekend w Paryżu czy w innym miejscu Europy wydają się być fantastycznym podarunkiem od rodziców. Zamiast krótkiego weekendu można sprezentować też luksusową wycieczkę w ramach podróży poślubnej. Ale uwaga. Warto wtedy rozeznać się, o jakich miejscach marzy para młoda i jaki termin byłby dla niej dogodny.  Weekend w SPA, masaż dla dwojga, lekcje tenisa, tańca lub inny kurs może być również przyjemną niespodzianką.

Czego nie kupować?

Na pewno kosmetyków. Taki prezent można podarować z każdej innej okazji, ale nie jest to stosowny podarunek ślubny. Uwaga z kupnem obrazów - wystrój wnętrz to sprawa bardzo indywidualna i jeśli nie chcemy widzieć rozczarowanej miny panny młodej lub pana młodego, to lepiej zapomnieć o tym podarunku. Podobnie z pościelą – nie znając gustu państwa młodych, a tym bardziej nie mając pojęcia, jak prezentuje się ich sypialnia, możemy nie trafić z kolorystyką. Kompletnie niestosownym i mało wyszukanym pomysłem na pewno będzie komplet ręczników.  Należy też zastanowić się, czy na pewno kupienie skomplikowanego robota kuchennego to dobry prezent. Szkoda byłoby, gdyby był rzadko używany lub wcale i zarastał kurzem. Trzeb pamiętać, że przede wszystkim podarunek kupujemy nie sobie, a innym osobom i należy kierować się ich upodobaniami lub marzeniami.

Jako goście weselni prezenty i gotówkę wręczamy dopiero na przyjęciu weselnym, po wzniesieniu pierwszego toastu za pomyślność Młodych. Powinny one także zawierać karteczki z życzeniami. Ale najważniejsze, aby nowożeńcy cieszyli się z podarunków.

KomentarzeŁaduję
Pobieram komentarze...
cien cien cien
cien cien

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA